Embedded Mühəndisliyi və Proqramlaşdırma Dilləri
Embedded mühəndisliyi sahəsində uğur qazanmaq istəyirsinizsə, bəzi əsas proqramlaşdırma dillərini öyrənməyiniz vacibdir. Bu dillər, həm avadanlıqla birbaşa işləmək, həm də kompleks sistemlər dizayn etmək üçün sizə lazım olacaq.
Əsas Dillər
- C dili — C dili embedded sistemlərin əsasını təşkil edir. Sizin mikroprosessorlarla və müxtəlif MCU ilə birbaşa işləmək üçün C dilində səlis olmanız vacibdir. C dili sizə sistem səviyyəsində optimal performans təmin edəcək.
- [C Programming Resources](https://en.wikipedia.org/wiki/C_(programming_language))
- C++ — Daha çox obyekt yönümlü yanaşma ilə daha mürəkkəb layihələr üçün C++ dili tövsiyə olunur. C++-ın zəngin kitabxanaları və xüsusiyyətləri sayəsində böyük layihələrdə daha məhsuldar işləmək mümkündür.

Языки программирования в встраиваемой инженерии
Для достижения успеха в области встраиваемых систем важно освоить несколько ключевых языков программирования. Эти языки позволят вам работать напрямую с аппаратным обеспечением и разрабатывать сложные системы.
Основные языки
- Язык C — Язык C составляет основу встраиваемых систем. Важно владеть языком C для работы напрямую с микроконтроллерами и различными MCU. C обеспечивает оптимизацию производительности на системном уровне.
- [C Programming Resources](https://en.wikipedia.org/wiki/C_(programming_language))
- C++ — Для более сложных проектов, требующих объектно-ориентированного подхода, рекомендуется C++. Его богатые библиотеки и возможности позволяют более продуктивно работать над крупными проектами.